İpek Yolu Rallisi’ni Cyril Despres ile Dimitry Sotnikov kazandı

Bu yıl yedincisi düzenlenen İpek Yolu Rallisi’nin galipleri farklı kategorilerde yarışan Cyril Despres ile Dimitry Sotnikov oldu.

İpek Yolu Rallisi’ni Cyril Despres ile Dimitry Sotnikov kazandı Diğer Seriler

Araba kategorisinde yarışan Peugeot takımından Fransız pilot Cyril Despres ikinci kez üst üste şampiyon oldu.

Despres’nin takım arkadaşı Sebastien Loeb yarışın açık ara lider konumdayken, dokuzuncu etapta yaptığı kaza sonrası yasadığı sağlık sorunlarından dolayı yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Loeb’ün yarıştan çekilmesiyle, genel klasmanda liderliğe yükselen Cyril Despres toplam 41 saat 46 dakika ve 25 saniye ile yarışı birincilikle tamamladı.

Podyumda yerini alan diğer iki sporcu, ikincilikle Christian Lavielle ve üçüncülükle Wei Han oldu.

Kamyon kategorisinde, İpek Yolu Rallisi’nin galibi Kamaz takımından Rus pilot Dimitry Sotnikov oldu.

Sotnikov, toplam 43 saat 45 dakika ve 38 saniye ile şampiyonluğa uzanirken, Kamaz takımından Anton Shibalov 3 dakika farkla ikinciliği elde etti.

Yine Kamaz takımından Airat Mardeev ise üçüncü oldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.