Ocon: En sevdiğim pistte yarışacağım

Esteban Ocon Hungaroring’in takvimde en sevdiği pist olduğunu ve burada yarışacak olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Ocon: En sevdiğim pistte yarışacağım Formula1

Force India ile bu sezon harikalara yaratan genç pilot, Formula 3’te yarıştığı dönemde bu pistte 2 kere zafer elde etmeyi başarmıştı.

Hafta sonundaki yarış öncesinde açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Budapeşte ve Hungaroring’i çok seviyorum. Daha önce yarıştığım serilerde iki kere kazanıp, bir kere de ikinci olmuştum. Yani gayet güzel bir karnem var.

“Bu pistte güzel bir ritim yakaladığını anda her şey birden istediğiniz noktaya geliyor ve sanki siz aracı sürmeden harika bir tur atıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bizim de hafta sonunda aracı bu noktaya getirmemiz lazım.

“Yaz arasında kendimi yenilemek ve sezonun geri kalanına hazırlamak istiyorum, ama bunun için önce Macaristan’da güzel bir sonuç almalıyım. Umarım her şey sorunsuz gider ve takım halinde bu harika pistte güzel puanlar alabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.