Egea seni piste çağırıyor etkinliği Bursa’da gerçekleştirildi

Fiat, Türkiye’nin ezber bozan otomobili Egea Sedan’ın pist versiyonu ile başlattığı, “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliğinin ikinci ayağını Bursa’da gerçekleştirdi.

Egea seni piste çağırıyor etkinliği Bursa’da gerçekleştirildi Oto-Haber

Fiat, Türkiye’nin ezber bozan otomobili Egea Sedan’ın pist versiyonu ile başlattığı, “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliğinin ikinci ayağını Bursa’da gerçekleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu Otoparkı’nda düzenlenen etkinlikte katılımcılar güvenli otomobil kullanımına dair bilgi aktarımının ardından Fiat Egea Sedan’ın pist versiyonunu deneyimleyerek motorsporları dünyasını yakından tanıma fırsatı buldu.

Parkur sonunda ilk 3’e giren yarışmacılar ödüllendirilirken; tüm katılımcılara sertifika verildi.

“Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliğinin ikincisini Bursa’da gerçekleştirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu Otoparkı’nda düzenlenen etkinlikte çok sayıda katılımcı yer aldı.

Aktivite boyunca 6 adet Fiat Egea Sedanın pist versiyonunu deneyimleyen otomobil severler motor sporları dünyasını yakından tanıma fırsatı bulurken; güvenli sürüş teknikleri konusunda da bilgi sahibi oldu. 

Tofaş Dış İlişkiler Direktörü Güray Karacar ve Fiat Otomobil Sporları Müdürü Koray Kafkas’ın da katıldığı organizasyonda, parkur sonlarında ilk 3’e giren yarışmacılar ödüllendirildi ve tüm katılımcılara sertifika verildi. 

Fiat, “Egea Seni Piste Çağırıyor” organizasyonuyla 10’dan fazla ilde etkinlik düzenlemeyi hedefliyor.

İlk olarak Tekirdağ-Çorlu'da başlayan etkinliklerin kasım ayında Gaziantep'te son bulması planlanıyor.

Asfalta özel 180 HP'lik Egea Sedan

Pist kullanımı için özel olarak geliştirilmiş Fiat Egea Sedan'da, aerodinamik özellikleri geliştiren, geniş hava giriş ve çıkışlarına sahip tamponlara yer veriliyor.

1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motorun gücü 180 HP'ye çıkarılırken, 6 ileri manuel şanzımanın aralıkları da kısaltıldı.

Pist kullanımına özel Egea Sedan'da, 17 inç boyutunda Speedline alüminyum alaşım jantlar, geliştirilmiş fren sistemi ve ayarlanabilir süspansiyon sistemi de bulunuyor.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Hakan Suat Sezer

Hakan Suat Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Otomobil sektöründe 30 yıldan fazla hizmet vermiş olan gerek satış, gerek satış sonrasındaki tecrübesi ile duayen konumunda bulunan Hakan Sezer hem hobi hemde hala sektörü takip etme amacıyla sitemizde editörlük ve yayın kordinatörlüğü görevinde bulunmaktadır.