Schumacher: Ferrari Raikkonen’i bırakmamalı

Eski Formula 1 pilotu Ralf Schumacher, Ferrari’nin Kimi Raikkonen’i gelecek sezon için de takımda tutması gerektiğini söyledi.

Schumacher: Ferrari Raikkonen’i bırakmamalı Formula1

Sebastian Vettel ile sözleşme pazarlığına başlayan İtalyan takımı, buna rağmen henüz Fin pilot ile ilgili herhangi bir adım atmamıştı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Schumacher şöyle konuştu.

“Kimi şampiyon bir pilot ve tekrar kazanmak için gerekli her şeye sahip olduğunu düşünüyorum.
“Onun yaşını da göz önüne alırsak bence harka bir iş yapıyor. Ferrari onu takımda tutara bence akıllıca bir iş yapmış olur.

“Bu sene gayet rekabetçi bir araçları var ve Sebastian çok güçlü bir performans sergiliyor. Kimi sürekli bazı sorunlarla uğraştığından araçtan istediği performansı çıkarmakta zorlandı. Yine de onun hala yarışlar kazanabileceğini düşünüyorum.

“Gelecek sezon neler olacağını göreceğiz. Bu Ferrari’nin kararı ve çok detaylı şekilde düşüneceklerine eminim.

“Uzun yıllar sonra onları rekabetin içinde görmek güzel. Bir izleyici olarak Mercedes ile olan kapışmalarından keyif alıyorum. Umarım son yarışa kadar düğüm kopmaz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.