Vettel işleri hızlandırmak istemiyor

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, şu an için sözleşme konusunu düşünmek istemediğini ve yarışlara odaklanmaları gerektiğini dile getirdi.

Vettel işleri hızlandırmak istemiyor Formula1

Geçtiğimiz haftalarda İtalyan takımının Vettel’e 3 yıl için 136.5 milyon dolarlık bir teklif yaptığı belirtilirken, Alman pilotun buna henüz bir cevap vermemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Hala bir sözleşme imzalamadığım doğru, ama bence bu sezonki ilk amacımız şampiyonaya yoğunlaşmak olmalı.

“Sezonun ortasına doğru geldik ve takımlar şampiyonasında hala Mercedes’in gerisindeyiz. Pilotlarda lider olmam güzel, ama öncelik her zaman takımdır ve biz de liderliğe yükselmek için tüm gücümüzle savaşıyoruz.

“Macaristan’da güzel bir sonuç alarak yaz arasına girmek istiyoruz. Bu sayede arayı çok daha moralli ve verimli geçirebiliriz.

“Kontrat ile ilgili düşünmeye pek vaktim olmadı. Şu an birkaç kağıt işinden daha önemli şeylere yönelmeliyiz. Umarım hafta sonunda sorunsuz bir yarış geçirir ve kazanabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.