Ricciardo pole için umutlu

Macaristan’da günü Vettel’in önünde ilk sırada tamamlayan Daniel Ricciardo, sıralama turlarında pole pozisyonu için iyi bir şans sahip olduklarını inandığını söyledi.

Ricciardo pole için umutlu Formula1

İki antreman seansında da 1.olmayı başaran Avustralyalı pilot, aracın performansından memnun olduğunu ve güzel bir hafta sonu geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Konuyla ilgili açılamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Bugün gayet iyi bir görüntü sergiledik. Rakiplerimizden daha iyi turlar attığımız için mutluyum, umarım bu tempomuzu yarın da devam ettirebiliriz.

“Mercedes ve Ferrari sıralama turlarında performanslarını biraz daha arttırabiliyor, bu yüzden buna hazırlıklı olmamız gerekiyor.

“Sadece bugüne baktığımızda pole pozisyonu için iyi bir şansımız olduğuna inanıyorum. Seri halinde atılan turlarda da rekabetçiydik. Umarım yarın ve sonrasında bir sorun yaşamayız.

“Uzun zamandır haftaya bu kadar güzel bir başlangıç yapamıyorduk. Bugün oldukça mutlu uyuyacağım, ama asıl iş yarın başlayacak.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.