Alonso: Q3'e çıkma ihtimali bile güzel

Fernando Alonso antremanlarda güzel bir hızları olduğunu ve Q3 için iyi bir pozisyonda olduklarını düşündüğünü dile getirdi.

Alonso: Q3'e çıkma ihtimali bile güzel Formula1

Cuma günkü iki antreman seansını da ilk 10 içinde noktalayan İspanyol pilot, pistin kendilerine uygun olduğunu ve yarış için de güzel bir durumda olduklarına inandığını söyledi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

"Cuma günü bizim için gayet güzel geçti. Genelde ilk günlerde güzel bir tablo ortaya çıkaramıyorduk, ama bu sefer mutlu olduğumuzu söylemeliyim

"Farklı ayarlarla birçok veri topladık ve bunların hem sıralama turlarında hem de yarışta bize çok faydası olacağına eminim.

"Son birkaç yarışa göre burada çok daha rekabetçiyiz. Hungaroring'te tekrar Q3 için savaşıyor olmak harika. Umarım sorunsuz iki gün geçer ve buradan güzel sonuçlarla ayrılabiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.