Vettel: Diğer takımların Ferrari’yi konuşuyor olması güzel

Sebastian Vettel, diğer takımların sürekli Ferrari hakkında konuşmasının güzel olduğunu ve doğru yolda olduklarına inandığını dile getirdi.

Vettel: Diğer takımların Ferrari’yi konuşuyor olması güzel Formula1

Pilotlar şampiyonasını lider götüren Alman pilot, yaz arasından önce son yarış olan Macaristan Gp’si antremanlarında da oldukça güzel bir iş yapmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Hala yarışın içindeyiz ve hiçbir şeyin bitmediğini biliyoruz. Takımlar şampiyonasında son birkaç yarıştaki sorunlardan dolayı biraz geri düşsek de kısa süre içinde bu farkı kapatabileceğimize eminim.

“Hızlı olduğunuz zaman hereksin sizden bahsetmesi oldukça normal. Bu da zaten ne kadar doğru bir iş yaptığımızı kanıtlıyor.

“Her yarışta elimizden gelenin en iyisini yaparak güzel bir sonuç almaya çalışıyoruz. Son birkaç yarışta bu pek mümkün olmadı, ama Macaristan’da güzel bir şansımız var. Umarım sorunsuz bir hafta sonu geçirebiliriz.

“Aracın gelişimini sürekli hale getirdiğimiz takdirde zaten başarı da peşinden gelecektir. Hala önümüzde birçok yarış var ve hepsinde güçlü olmalıyız. Mercedes büyük bir tehdit ve önde olan onlar. Bunun avantajını kullanmak istiyoruz. Onları baskı altına almaya çalışacağız.”

Macaristan’daki antremanların ilk gününü 2.sırada bitiren Alman pilot, bu sabahki seansı ise takım arkadaşı Raikkonen’in yaklaşık yarım saniye önünde lider götürmeyi başardı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.