Macaristan'da pole pozisyonu Vettel'in

Sebastian Vettel Macaristan Gp'si sıralama turlarında ilk sıranın sahibi olurken onu takım arkadaşı Kimi Raikkonen izledi.

Macaristan'da pole pozisyonu Vettel'in Formula1

Sabah antremanlarında da çok hızlı gözüken Ferrari pilotları sıralama turlarında da Mercedeslerden daha iyi bir iş yaparak ilk çizgiyi almayı başardı. 

Vettel takıma arkadaşından 0.17 saniye daha hızlı bir tur atarken Mercedes pilotu Valtteri Bottas ise yaklaşık çeyrek saniye geride 3.oldu.

İlk hakkında dışarı taşan ve tur atamayan Hamilton ikinci haklardan da lastiklerde ki vibrasyon ile birlikte rekabetçi olamadı ve anca 4.sırada kendisine yer buldu.

Red Bull pilotları 3.çizgiye çıkarken Verstappen 5 ve Ricciardo 6.oldu.

Nico Hulkenberg antremanlardan sonra bi kez daha geri kalanların hızlısı olup 7.olsa da 5 sıra grid cezasıyla birlikte yarış 12.sıradan başlayacak. 

Mclaren-Honda pilotları bu sezonun en iyi sonucunu aldığı sıralama turlarında Alonso ile 8.en hızlı zaman yaparken Vandoorne da takım arkadaşının 0.35 saniye gerisinde 9.sırada yer aldı. 

İlk 10'u tamamlayan son isim ise Toro Rosso'dan Carlos Sainz oldu.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.