Fernley: Q3’e çıkacak hızımız yoktu

Robert Fernley, sıralama turlarında Force India’nın Q3’e çıkacak kadar hızlı olmadığını ve yarışa kadar aracı daha iyi bir hale getirmeye çalışacaklarını dile getirdi.

Fernley: Q3’e çıkacak hızımız yoktu Formula1

Esteban Ocon’u 12 ve Sergio Perez’in 11.olduğu sıralama turlarından hayal kırıklığı ile ayrıldıklarını itiraf eden Fernley, yine de sonucun büyük bir sürpriz olmadığını ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fernley şöyle konuştu.

“Sıralama turlarında çok iyi bir iş yapamadık, ama dürüst olmak gerekirse Q3’e çıkabilecek kadar hızlı değildik.

“Hungaroring güçlü yanlarımızı barındıran bir pist değil ve buraya gelmeden önce de zorlanabileceğimiz biliyorduk. Yine de yarış tempomuz sezon genelinde daha iyi oldu ve bugün de elimizden geleni yaprak puanlar almaya çalışacağız.

“Geçişin zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden iyi bir start ve stratejiye ihtiyacımız var. Güvenlik aracının da mümkün olması strateji konusunda agresif olmamıza yardımcı olabilir. Neler olacağını göreceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.