Hulkenberg: Aracın performansı harikaydı

Nico Hulkenberg, aracın sıralama turlarında harika bir performans sergilediğini ve sonuçtan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Hulkenberg: Aracın performansı harikaydı Formula1

Sıralama turlarını 7.sırada bitirmesine rağmen vites kutusu değiştirdiği için 5 sıra grid cezası bulunan Alman pilot yarışa 12.sıradan başlayacak.

Sıralama turları hakkında açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Aracın dün gösterdiği performanstan dolayı oldukça mutluyum. Aslında Cuma gününden bu yana çok rekabetçiydik ve yarış için de iyi hissediyorum.

“Özellikle dün ayarlar konusunda oldukça güzel bir iş yapmayı başardık ve iki araçla birden güzel turlar atabildik.

“Tabii ki vites kutusu değişikliğinden dolayı aldığım ceza benim için işleri biraz zorlaştıracaktır. Sonuçta burada geçiş yapması çok zor ve bu yüzden güzel bir stratejiye ihtiyacımız olacaktır.

“Antremanlarda yarış tempomuzun da iyi olduğunu gördük. Güvenlik aracının da yardımıyla kendimizi ilk 10’a sokmaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.