Sainz: Sonuçtan ötürü çok mutlu olmalıyız

Carlos Sainz 10.sırada tamamladığı Macaristan Gp’si sıralama turlarının ardından çok mutlu olmaları gerektiğini dile getirdi.

Sainz: Sonuçtan ötürü çok mutlu olmalıyız Formula1

McLaren-Honda pilotlarının ardından 10.sırada yer alan İspanyol pilot, Hulkenberg’in cezası ile birlikte 9.sıradan başlayacağı yarışta güzel puanlar almanın mümkün olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Saizn şöyle konuştu.

“Açıkçası sıralama turlarının ardından çok mutlu olmamız gerektiğini düşünüyorum.

“Hafta sonu bizim için hiç iyi başlamamıştı. Özellikle cumartesi günkü sabah antremanlarında büyük sorunlar yaşamamız rağmen aracı sıralama turlarına çok iyi hazırladık ve Q3’e kalmayı başardık.

“Araçta oldukça iyi bir tempo yakaladım ve üst üste güzel turlar atabildim. Orta sıralardaki takımlar burada birbirine oldukça yakın. Geçişin de zor olmasıyla birlikte sıralama turları daha büyük önem kazanmıştı ve iyi bir iş yaptık.

“Hala önümüzde uzun bir yarış var ve puan için zor bir savaşa girmemiz gerekiyor. Umarım günün sonunda da yine mutlu olabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.