Ricciardo hayal kırıklığı yaşıyor

Macaristan Gp’si sıralama turlarında 6.sırada kalan Daniel Ricciardo sonuçtan dolayı hayal kırıklığı yaşadığını ifade etti.

Ricciardo hayal kırıklığı yaşıyor Formula1

Cuma günündeki iki antreman seansını da ilk sırada bitiren Avustralyalı pilot yaptığı açıklamalarda pole pozisyonu için bir şansları olduğunu belirtmişti.

Sıralama turlarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ricciardo şöyle konuştu.

“Açıkçası sıralama turlarında 6.’lıktan çok daha iyi bir yerde olmayı bekliyordum. Bu yüzden biraz hayal kırıklığı yaşıyorum.

“Zaman turum istediğim gibi değildi. Birkaç yere küçük hatalar yaptım, belki bunlar olmasaydı daha yukarıda olabilirdim, ama olmadı. Genel olarak çok kötü bir seanstı.

“Yarışta biraz daha iyi olabileceğimizi düşünüyorum. Güzel bir start alabilirsek pozisyonumuzu koruyabiliriz. Bugün pist üstünde hiç dostumuz olmadığını farkındayız ve biz de bunu bilerek yarışacağız. Güzel bir sonuç için saldırgan olmalıyız.

“Ferrari ve Mercedes’in sıralama turlarında hızını arttıracaklarını biliyorduk, ama bu biraz beklentimizin üstünde oldu. Sebastian harika bir tur attı ve ilk sırada olmayı hak etti.”  

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.