Alonso: Mümkün olan en iyi puanları almalıyız

Fernando Alonso, 8.sırada noktaladığı sıralama turlarından sonra mutlu olduğunu ve yarışta iyi bir sonuç için çalışacaklarını söyledi.

Alonso: Mümkün olan en iyi puanları almalıyız Formula1

Nico Hulkenberg’in 5 sıra grid cezası almasıyla birlikte yarışa 7.sıradan başlayacak olan İspanyol pilot, takım için önemli bir yarışa çıkacaklarını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Hafta sonu bizim için harika başladı ve güzel bir sıralama turu geçirdik.

“Öndeki 3 takımın hedefimizin dışında olduğunu biliyoruz, muhtemelen onları pek göremeyeceğiz. Orta sıralarda güçlü bir yerdeyiz ve 7-8 olmak için zorlayacağız.

“Yarış temposunda da iyiydik. Güzel bir start ve strateji ile istediğimiz puanları almamız mümkün. Tabii ki bunun için önce yarışı bitirmemiz gerekiyor. Umarım her hangi bir dayanıklılık sorunu yaşamayız.

“Burada geçiş yapmanın zor oluğunun farkındayız, bunun da avantajını kullanmak istiyoruz. Güzel puanlar almak için her şeyi deneyeceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.