Vettel: Çok uzun bir yarış oldu

Sebastian Vettel, damalı bayrağı ilk sırada geçtiği Macaristan Gp’sinin kendisi için çok uzun geçtiğini ve yaşadığı soruna rağmen kazanmasının mutluluk verdiğini söyledi.

Vettel: Çok uzun bir yarış oldu Formula1

İlk pit stopların ardından direksiyonun sola çektiğini ifade eden Alman pilot, bu yüzden çok vakit kaybetmeye başlamış ve rahat şekilde kazanabilecekleri yarışı Mercedeslerin baskısı altında geçirmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Açıkçası şu an bulutların üstündeyim. Çok zor ve uzun bir yarışı kazanmak harikaydı.

“Güvenlik aracından sonra sorun başlamıştı, ama bir yerden sonra iyice arttı ve sonlara doğru işim çok zordu. Böyle bir soruna neyin neden olduğunu bilmiyorum, ama bunu araştıracağız.

“Her şeye rağmen kazandık ve önemli olan da buydu. Sorundan dolayı Kimi’ye çok yardımcı olamadığımı biliyorum, ama orada elimden gelen yapıyordum.

“Şimdi tatil zamanı ve biraz ailemle vakit geçirmek istiyorum. Sezonun kalan kısmına oldukça moralli girmeye çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.