Raikkonen: Takım için güzel bir sonuç

Zorlu yarışı takım arkadaşı Vettel’in gerisinde 2.sırada tamamlayan Kimi Raikkonen, takım için güzel bir sonuç olduğunu, ama kazanmak istediğini söyledi.

Raikkonen: Takım için güzel bir sonuç Formula1

Alman pilotun sorun yaşamasıyla birlikte ortada sıkışan ve Mercedeslerin üstüne doğru çekilen Raikkonen, Hamilton’ın baskısına rağmen damalı bayrağı ikinci sırada geçmeyi başardı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Fin pilot şöyle konuştu.

“Bugün yarışı ilk iki sırada tamamlayarak takım adına harika bir sonuç almış olduk, ama hiç kolay olmadı.

“Sebastian sorun yaşıyordu ve ben de onunla Mercedesler arsında sıkışıp kalmıştım. Onların baskısıyla başa çıkmak kolay olmadı, ama sonunda 2.sırada damalı bayrağı geçmek güzeldi.

“Yine de kazanabileceğim bir yarış olduğunu düşünüyorum. Buraya gelen çok sayıdaki Fin taraftara teşekkür ederim. Çok iyi bir destek verdiler ve onlar için kazanmak istemiştim.

“Şimdi önümüzde uzun bir ara var ve bunu aracı en iyi şekilde geliştirerek ve biraz dinlenerek geçirmeye çalışacağız. Umarım kalan yarışlarda kazanmak için daha fazla şansım olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.