Bornova´nın en hızlısı Tanrıverdi oldu

2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 5. ayak yarışı Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından gerçekleştirildi.

Bornova´nın en hızlısı Tanrıverdi oldu Diğer Seriler

İzmir'in Bornova ilçesindeki Kayadibi Köyü'ne çıkan 5,10 km. uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak ​koşulan yarışta, 4 ayrı kategoride İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Sakarya ve Ankara illerinden  15 sporcu mücadele etti.

Kategori 1'de Citroen Saxo VTS ile Bursa'dan Engin Apaydın birinci olurken, ikinciliği Fiat Palio ile Ankara'dan Ramazan Ekiz ve üçüncülüğü de Renault 11 Flash ile İzmir'den Aydoğan Savcıer elde etti.

Kategori 2'de Peugeot 208 R2 ile Kocaeli'den Ferhat Tanrıbilir birincilik serisine Bornova'da devam ederken, Opel Astra GSI ile Ankara'dan Çağlar Ünüvar ikinci ve Citroen Saxo VTS ile İstanbul'dan Sinan Dündar üçüncü olarak podyumu tamamlayan isimler oldular.

Kategori 3'te Mitsubishi Lancer EVO IX ile şampiyonluğa adım adım yaklaşan Antalya'dan Okan Tanrıverdi bir kez daha podyumun en üst basamağında yer aldı ve aynı zamanda da en iyi zamanın sahibi olarak İzmir'den iki kupa ile ayrıldı. Renault Clio II Sport ile Erdal Etyemez'in ikinciliğe uzandığı bu kategoride üçüncülüğü elde eden sporcu Peugeot 206 RC ile Sakarya'dan Yasin Güleç oldu.

Kategori 4'te mazda RX-8 ile bu seozn yarışmaya başlayan İstanbul'dan Emin Cem Yalın birincilik kürsüsüne çıkarken ona ikinci sırada prototip Opel Corsa GSI otomobili ile Cem Yudulmaz eşlik etti.

Bu yarış öncesinde şampiyona kategori lideri olan Efe Albağlar şanssız bir şekilde yoldan çıkarak kendi evindeki mücadeleden puansız ayrılırken, Kategori 1'de Evren Altunlu ve Kategori 2'de Önder Akcengiz yarışı tamamlayamayan diğer sporcular oldular.

2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek olan 6. ayak yarışları ile devam edecek. 

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.