Horner Mercedes'in takım emrini sorguladı

Christian Horner Mercedes'in Macaristan Gp'sinde verdiği takım emri kararının Hamilton'a şampiyonluğa bile mal olabileceğini söyledi.

Horner Mercedes'in takım emrini sorguladı Formula1

İngiliz pilot Bottas'tan hızlı olduğu gerekçesiyle takımdan öne geçmeyi istemiş ve Ferrarilerin önüne geçememesi halinde ise yerini geri vereceğini belirtmişti. 

Son virajda Bottas'a 3.sırayı teslim eden Hamilton'ın şampiyonluk yarışında kritik bir hamlede bulunduğunu ifade eden Horner şöyle konuştu. 

"Aynısını biz de iki sene önce Monaco’da yapmıştık, ama eğer şampiyonluk söz konusuysa bazı şeyler çok daha farklı olur.

"Lewis Vettel’e karşı 3 puan kaybetti ve bu sezonun kalan yarışları için oldukça kritik olabilir. Açıkçası biraz şaşırdığımı söylemeliyim.

"Yine de ortada verilen bir söz vardı ve Lewis de bunu en iyi şekilde yerine getirdi. Takıma ve takım arkadaşına olan saygısı gerçekten etkileyiciydi. Zor bir karar verdi.

"İki takım arasına girmeyi başarırsak sene sonunda şampiyonluk yarışında belirleyici bir rol oynayabiliriz. Umarım yaz arasını iyi şekilde değerlendirip rekabetçi olabiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.