Arrivabene: Raikkonen şampiyon gibi sürdü

Ferrari patronu Maurizio Arrivabene Kimi Raikkonen'in Macaristan Gp'sinde şampiyon kimliğini ortaya çıkardığını ve harika bir iş yaptığını söyledi.

Arrivabene: Raikkonen şampiyon gibi sürdü Formula1

Vettel’in direksiyonundaki sorundan dolayı yavaşlamasıyla ortada sıkışan Fin pilot neredeyse bütün yarış takımdan konuyla ilgili bir yardım beklemiş, ama istediğini alamamıştı. 

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Arrivabene şöyle konuştu.

"Sebastian direksiyonunda meydana gelen soruna rağmen harika bir iş yaptı ve yarışı kazanmayı başardı. 

"Tabii ki bunu tek başına başardığını söylemek doğru olmaz. Arkasında Kimi ona çok büyük bir destek verdi. Tam bir şampiyon gbi sürdü ve Mercedeslerin geçmesine izin vermedi.

"1-2 olmak her zaman harika bir duygudur. Bu sezon bunu ikinciye yaşıyoruz ve son olmaması için çalışmaya devam etmeliyiz. Takımlar şampiyonasında hala gerideyiz ve yaz arasından sonra bu farkı mümkün olduğunca hızlı şekilde azaltıp öne geçmeye çalışacağız."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.