Alonso: Bu sonuç için çok çalıştık

Fernando Alonso Macaristan Gp'sinde iki pilotla birden puan aldıkları yarış öncesinde çok çalıştıklarını ve bu sonucu hak ettiklerini söyledi.

Alonso: Bu sonuç için çok çalıştık Formula1

Sıralama turlarında da güzel bir iş yapan ve 7.sıranın sahibi olan İspanyol pilot yarışta da bu güzel tempoyu sürdürdü ve takım halinde bu sezon ilk kez iki pilotla birden puan almayı başardılar.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

"Açıkçası yarıştan önceki hedefimiz 7 veya 8.'likti. Ricciardo'nun yarış dışı kalmasıyla 6.'lık da mümkün oldu ve bundan dolayı oldukça mutluyuz.

"Cuma gününden bu yana çok güçlüydük. Hiç hata yapmadık ve araçta da sorun çıkmamasıyla birlikte ne kadar iyi bir iş yapabileceğimizi göstermiş olduk.

"Güvenlik aracından sonra Sainz'a atak yapmam gerektiğini düşündüm ve birkaç kamikaze hamlesi yaptım. Sonrasında aynı anda pite girdik ve ilk iki tur içinde geçiş yapamazsam başka bir şansım olmayacağını biliyordum. Bu yüzden her şeyi denedim ve 6.'lığa yükseldim.

"Son turda gelen en hızlı tur benim için güzel bir doğum gunu hediyesi oldu. Şimdi yaz arasına gülen yüzlerle gideceğiz ve dönüşte tekrar rekabetçi olmak için çok çalışmalıyız."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.