McLaren motor kararını Eylül’de verecek

McLaren-Honda takımından yapılan açıklamada gelecek sezon kullanacakları motor ile ilgili kararı Eylül ayında verecekleri belirtildi.

McLaren motor kararını Eylül’de verecek Formula1

2015’ten bu yana Honda ile çalışan ve dayanıklılık sorunların üstesinden gelmekte zorlanan Woking merkezli takımın nasıl bir karar vereceği henüz bilinmezken Mercedes’in de ciddi bir aday olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eric Boullier şöyle konuştu

“Eylül ayında 2018 ile ilgili bir karar vereceğiz. Şu an için kesinleşmiş bir şey yok. Seçeneklerimizi değerlendirmeye devam ediyoruz.

“Takımın çıkarlarını düşünerek en mantıklı kararı vermeye çalışacağız.”

Bir başka açıklamada Yusuke Hasegawa’dan gelirken Japon isim McLaren ile çalışmaya devam edeceklerine emin olduğunu söyledi.

“McLaren ile çalışmaya devam edeceğimizden şüphem yok. Performans ve dayanıklılık anlamında sürekli ileriye doğru gidiyoruz ve yakın zamanda çok daha iyi duruma geleceğimize eminim.

“Spa ile birlikte bir atılım daha yapmak istiyoruz. Umarım her şey planladığımız gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.