Bottas: Hamilton’ın yaptığını herkes yapmazdı

Valtteri Bottas, Macaristan Gp’sinde takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın son virajda kendisine yer vermesinin çok sportmence olduğunu ve herkesin bunu yapamayacağını söyledi.

Bottas: Hamilton’ın yaptığını herkes yapmazdı Formula1

İngiliz pilot takımdan Ferrarileri geçmek için Bottas’ın önüne alınmasını istemiş ve sonrasında da bunu başaramayınca son turun son virajında yerini geri vermişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Yarışta hız olarak çok büyük bir sıkıntımız yoktu. Sadece öndeki aracı yakın takip etmesi kolay değildi ve bu yüzden sürekli araya mesafe koymamız gerekiyordu. Bu da Ferrari’ye avantaj sağladı.

“Sebastian’ın sorun yaşamasına rağmen onu geçmek hiç kolay değildi. Zaten önümüzde Kimi vardı ve tempo olarak iyi olsak da geçiş yapmak neredeyse mümkün değildi.

“Lewis takımdan için istedi ve beni geçti. Kazanma şansımız varsa bunu deneyeceğimizi daha önceden de söylemiştik. Bu yüzden bir sorun yaratmadım. Hamilton da çok centilmence son turda yerini geri verdi. Bunu hereksin yağabileceğini düşünmüyorum.

“Şampiyonada çok kritik bir yerdeyiz ve her puanın önemi var. Amacımız sene sonunda iki kulvarda da şampiyonluğu almak olacaktır.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.