Vandoorne: Oldukça verimli bir gün geçirdik

Macaristan’daki testlerin ilk gününde oldukça iyi bir iş çıkaran Stoffel Vandoorne, kendileri adına güzel bir günü geride bıraktıklarını söyledi.

Vandoorne: Oldukça verimli bir gün geçirdik Formula1

Son 5 dakikaya kadara günü lider götüren Belçikalı pilot, son dakikalarda Leclerc’in attığı güzel turla ikinci sıraya gerilemiş ve günü burada noktalamıştı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Seans içinde yaşadığımız soruna rağmen oldukça verimli bir gün geçirdiğimizi düşünüyorum. 

“Bazı yeni parçalar denedik ve bunların güzel şekilde araca uyduğunu gördük. Kesinlikle ileriye doğru adımlar atıyoruz ve bundan dolayı çok mutluyuz.

“Tabii ki bu sadece bir testti ve en hızlı ikinci araç olmadığımızı biliyoruz. Çalışmaya devam edip sezon sonuna kadar mümkün olan en iyi pozisyona gelmeye çalışacağız.

“4 haftalık arayı en şekilde değerlendirmeliyiz. Biraz dinlenip, sonrasında Belçika Gp’si için hazır olmamız gerekiyor. Orta sıralarda rekabet oldukça büyük ve biz de bunun bir parçası olmak istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.