Hamilton: Bir gözüm Kubica’nın üstünde olacak

Lewis Hamilton, Robert Kubica’nın Macaristan’daki testlere katılmasının mutluluk verici olduğunu ve Polonyalı pilotu takip edeceğini söyledi.

Hamilton: Bir gözüm Kubica’nın üstünde olacak Formula1

2011’deki kazanın ardından Formula 1’den ayrılan ve yıllar sonra Renault ile tekrar sürüş yapma şansı bulan Kubica, 2017 aracı ile ilk kez piste çıkacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Robert’ın testlere katılmasından dolayı oldukça mutluyum. Tatilde biz gözüm kesinlikle onu üstünde olacak. Umarım güzel bir iş yapabilir.

“Kubica’nın zamanında yarıştığım en hızlı pilotlardan birisiydi. Eğer şartlar onun için düzelir ve tekrar Formula 1’de yer alabilirse yine rekabetçi olabileceğine inanıyorum.

“Onun gibi bir yeteneğin bizimle olamaması çok üzücü. Harika işler yapabilecek biriyken geçirdiği kaza sonrasında spordan uzaklaşmak zorunda kaldı. Şimdi tekrar bir ihtimal var ve bunun gerçekleşmesini çok isterim.

“Neler olacağını bilmiyorum, ama umarım onun için her şey iyi gider ve istediği gibi olur.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.