Brown: Öndeki 3’lüyle aradaki fark çok büyük

Ross Brown, öndeki 3 takım ile rakipleri arasındaki farkın gereğinden fazla büyük olduğunu ve bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi.

Brown: Öndeki 3’lüyle aradaki fark çok büyük Formula1

Son Macaristan Gp’sinde Fernando Alonso dışındaki bütün pilotlar tur yerken, Brown bunun spor açısından sağlıksız bir durum olduğunu dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brown şöyle konuştu.

“Açıkçası gridde çok büyük bir güç farkı var. Öndeki 3 takımdan sonrakiler oldukça geride.

“Bu durumu geçmişte de yaşadık. Yapmamız gereken şey bu farkı mümkün olduğunca kapatmaya çalışmak olacaktır. Uzun dönemde bir şey yapılmazsa bunun önüne geçemeyebiliriz.

“Her takımın veya pilotun yarışta bir şansı olması gerekiyor. Artık yarışlarda başlamadan önce kimin kazanabileceğini veya podyuma çıkabileceğini az çok bilebiliyoruz. Bu da sporun heyecanını biraz öldürüyor.

“12-13 tane güçlü ve performans açısından yakın takımın olduğu bir şampiyona harika olurdu. Tabii ki bunu gerçekleştirmek çok zor, ama en azından aradaki farkları kapatmak için bir şeyler denemeliyiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.