Vettel: İyi ve kötü yarışlar her zaman olacaktır

Sebastian Vettel kendileri adına kabus gibi biten Silverstone Gp'sinin ardından Macaristan'da tekrar zirveye döndükleri için mutlu olduğunu söyledi.

Vettel: İyi ve kötü yarışlar her zaman olacaktır Formula1

Sene içinde sürekli güçlü ve güçsüz oldukları pistlerde yarışmaları gerektiğini dile getiren Alman pilot, genel gidişattan memnun olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

"Sezon içinde sürekli iyi ve kötü olduğumuz yarışlar hakkında konuşuluyor. Her yarışta harika bir iş yapmamız mümkün değil. Elimizden geldiğince bütün yarışlarda istikrarlı bir sonuç almaya çalışıyoruz. 

"Eğer Silverstone Gp'si bu sezonki en kötü yarışımızsa bununla mutlu olmalıyız. Çok daha kötü sonuçlar da alabilirdi,  ama işler şu an için istediğimiz gibi gidiyor.

"Önümüzde çok uzun bir sezon var. Bu yüzden iyi ve kötü yarışlar geçirmemiz oldukça normal. İki türlüsünden de ders çıkardığımız takdirde yenilmez olabiliriz. 

"Macaristan Gp'si her yönüyle olmasa da güzel bir yarıştı. Sorunlara rağmen ilk iki sırada yer almayı bildik ve yaz arasına mutlu girdik. Şimdi sezonun ikinci yarısı için sıkı bir çalışma yapmalıyız. Umarım sene sonunda mutlu taraf biz oluruz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.