Castrol Ford Team Türkiye Polonya´ya lider gidiyor

Polonya’nın Rzeszow şehrinde asfalt etaplarla gerçekleşecek rallide toplamda 96 ekip yarışacak.

Castrol Ford Team Türkiye Polonya´ya lider gidiyor Diğer Seriler

Castrol Ford Team Türkiye takımı, 2 ekibi ile 03-05 Ağustos tarihleri arasında Avrupa Ralli Şampiyonası’na 5’inci yarışı olan Polonya Rzeszow Rallisi'nde mücadele edecek. 

Polonya’nın Rzeszow şehrinde asfalt etaplarla gerçekleşecek rallide toplamda 96 ekip yarışacak.

11 özel etap ve 214,63 km’den oluşan Polonya Rzeszow Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye’yi Fiesta R5 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi ve Fiesta R2T ile ise Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi temsil edecek.

Akropol Rallisi ve Kıbrıs Rallisi’nde kazandığı önemli puanlarla takımın genç ekiplerinden Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi şampiyonada, iki çeker otomobillerin klasmanı olan ERC3 kategorisinde İngiliz rakibi Chris Ingram’ın önünde liderliğe yükselmiş, 2017 sezonu ile birlikte hedefini Avrupa Ralli Şampiyonası’nda takımlar şampiyonasına çeviren Castrol Ford Team Türkiye, son 6 yıldır üst üste elde ettiği Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nun yanı sıra geçen yıl Avrupa Ralli Şampiyonası’nda mücadele ederek iki çeker araçlarda takımlar şampiyonluğunu elde etmişti.

Yarış öncesi değerlendirmelerde bulunan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı şöyle konuştu: “Avrupa Ralli Şampiyonası’nda dört yarışı geride bıraktık.

Sezonun üçüncü yarışı olan Akropolis Rallisi ile birlikte ele geçirdiğimiz liderliği, Kıbrıs Rallisi’nden kazandığımız değerli puanlarla da koruduk.

İki çeker kategorisinde mücadele eden ekiplerimizin performansıyla önemli puanlar alarak birinciliğimizi korumayı başardık.

Sezonun ikinci yarısında puan farkını korumaya ve sezon sonunda şampiyonluk kupasını ülkemize getirmeye çalışacağız.“ 

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan Kıbrıs Rallisi’nden sonra takımlar klasmanındaki puan durumu şöyle;

1.            Castrol Ford Team Türkiye - Türkiye   114

2.            Opel Junior Team - Almanya                   69

3.            Lotos Rally Team – Polonya                    60

4.            Sports Racing Technologies - Letonya    41

5.            Peugeot Rally Academy - İspanya          39

6.            ACRR Czech Team – Çek Cumhuriyeti  28

7.            Petrolina Eni Racing Team – Kıbrıs        25

8.            Russian Motorsport Performance           25

9.            Botka Tlustak Team – Çek Cumhuriyeti  25

10.          Q8 Oils Rally Team – Kıbrıs                    18

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.