Vettel: Bazı küçük şeyleri test ettik

Sebastian Vettel, Macaristan’daki sezon içi testlerinde küçük küçük parçalar denediklerini ve bunlardan iyi sonuçlar aldıklarını ifade etti.

Vettel: Bazı küçük şeyleri test ettik Formula1

Sabah seansında araca geçen ve sadece 40 tur atan Alman pilot, buna rağmen ilk sıranın sahibi olmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bazı yeni şeyler denedik. 

“Bu tarz testlerde aracı birden baştan aşağı değiştiremezsiniz. Biz de bu doğrultuda birkaç yeni şey dendik ve güzel sonuçlar aldık. Her turda araç biraz daha iyiydi ve günün oldukça verimli geçtiğini düşünüyorum.

“Şimdi önümüzde Spa ve Monza yarışları var. Buralarda alınacak sonuçlar şampiyonun kalanı için çok kritik olacaktır. Umarım eksiklerimizi en kısa zamanda halledip, bu yarışlara hazır çıkabiliriz.

“Şu ana kadar geride kalan yarışlarda üstümüze düşenleri yaptığımıza inanıyorum. Şimdi vitesi arttırma zamanı. Umarım sorunsuz hafta sonları ile güzel puanlar ve zaferler elde edebiliriz

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.