Kubica: Bir sonraki adımı düşünmek için erken

Robert Kubica Macaristan’daki testlerin genel olarak güzel olduğunu, ama tam anlamıyla istediği dereceleri yapamadığını söyledi.

Kubica: Bir sonraki adımı düşünmek için erken Formula1

Attığı 141 turla günü 4.sırada bitiren Polonyalı pilot, ilk kez 2017 aracı sürmesine rağmen oldukça rekabetçi bir iş yapmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kubica şöyle konuştu.

“Bugünün ardından bir sonraki adımın ne olacağını konuşmak için çok erken. Şu an için tek diyebileceğim Renault’ya teşekkür etmem gerektiğidir. Bana bu şansı verdikleri için çok mutluyum.

“RS17’yi sürmek gerçekten harika bir deneyimdi. Çok sayıda taraftarın beni izlemek için gelmesine mutlu oldum. Umarım onlar için güzel bir gün olmuştur.

“Açıkçası yolculuğumun buraya kadar uzanması beni de şaşırttı. Her şey çok kısa sürede hızlı şekilde gerçekleşti ve bu teste katılma şansım oldu. Yeni nesil araçlarla ilgili çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam etmem gerekiyor.

“Lastikler çok kritik bir etken. Onları doğru aralıkta çalıştırmayı başarmak güzel bir turun da anahtarı oluyor. Tüm konsantrasyonumu vererek mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalışacağım.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.