Russell Bottas’a yakın olduğu için mutlu

Mercedes’in genç pilot kadrosunda isimlerden George Russell, Macaristan’da verimli bir gün geçirdiğini ve attığı turlardan memnun olduğunu söyledi.

Russell Bottas’a yakın olduğu için mutlu Formula1

90 tur attığı ikinci günü 8.sırada noktalayan genç pilot, Bottas’ın en hızlı turundan sadece yarım saniye geride kalmıştı.

Antremanlarla ilgili açıklamalarda bulunan Russell şöyle konuştu.

“Performansımdan dolayı oldukça mutluyum. Valtteri ile aynı ayarlarla piste çıktım ve aramızda sadece yarım saniye vardı. 

“Onun çok hızlı bir isim olduğunu biliyorum. Pist üstünde en iyilerle rekabet ediyor ve onu geçmek benim için hiç kolay olmazdı. Günün sonunda da kalitesini göstererek daha iyi bir iş yapmayı başardı. Yine de ben de gidişattan oldukça memnunum.

“72 saat önce burada GP3 aracı sürerken, şimdi Formula 1 aracıyla teste çıkmak kesinlikle harika bir duyguydu. Virajlardaki hız ve frenleme noktalarının bu kadar geç olduğunu görmek çok değişik ve güzel bir tecrübeydi.

“Amacım sıkı şekilde çalışarak bir gün bu koltuğa oturmak. Umarım bu hayalimi gerçekleştirebilirim.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.