Verstappen: Ricciardo ile bir kez daha konuşacağız

Max Verstappen Macaristan'da temas yaşadığı takım arkadaşı Daniel Ricciardo ile bir sonraki yarış öncesinde tekrar konuşmak istediğini söyledi.

Verstappen: Ricciardo ile bir kez daha konuşacağız Formula1

Macaristan Gp’sinde ikinci virajda temas eden iki pilottan Riccirado sonrasında yarışa devam edemezken Verstappen 10 saniye ceza aldığı olayın ardından yarışı 5.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

"Daniel ile olayın ardından konuştuk, ama bir sonraki yarış öncesinde tekrar konuşmayı düşünüyorum. Aramızda bir sorun yok ve böyle kalmasını istiyorum.

"İlk turlar her zaman zordur ve elimizden geldiğince böyle olaylardan kaçınmaya çalışıyoruz. Maalesef fren yapmama rağmen lastikler kilitlendi ve temastan kaçamadım. 

"Her zaman pozisyonumuzu korumak için agresif oluyoruz, ama tabii ki yanınızda takım arkadaşınız varsa biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Böyle bir şeyin tekrarlanması için her şeyi yapacağım. 

"Umarım aracın performansını da istediğimiz seviyeye çekeriz ve sezon bitmeden galibiyet alabilecek duruma gelebiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.