Bottas: Hamilton’ın gölgesinde olmak istemiyorum

Valtteri Bottas Mercedes’teki kariyerini Hamilton’ın gölgesinde geçirmek istemediğini söyledi.

Bottas: Hamilton’ın gölgesinde olmak istemiyorum Formula1

Sene başında takıma katılan ve gayet iyi bir iş yapan Fin pilot, geride kalan yarışlarda şampiyona lideri Vettel’in 33, takım arkadaşı Hamilton’ın ise 19 puan gerisinde 3.sırada bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Herkesin olduğu gibi benim de bu spordaki en büyük amacım dünya şampiyonu olmak. Bu yüzden ne Lewis’in ne de diğerlerinin gölgesi altında kalmayı düşünmüyorum.

“Hala önümüzde 9 yarış var ve hem Vettel’i hem de Hamilton’ı yenebileceğimi düşünüyorum. Bunu daha önceki yarışlarda yapabildiğimi gösterdim. Bu yüzden üzerimde bir baskı yok.

“Takımla aramızda çok iyi bir iletişim var ve pist üstünde Lewis ile bana eşit davranıyorlar. Son Macaristan Gp’sinde yarışı kazanma durumu söz konusu olduğu için Hamilton’a yol verdim ve o da söz verdiği şekilde atak yapamayınca podyumu bana geri teslim etti. Aramızdaki saygının en büyük göstergesi de bu olabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.