Kubica: F1’de olmazsam çok üzülmem

Robert Kubica Renault ile geçirdiği testlerin kendisi adına çok güzel bir tecrübe olduğunu, ama 2018 için kendine koltuk bulamazsa bunun canını sıkmayacağını söyledi.

Kubica: F1’de olmazsam çok üzülmem Formula1

Testlerin ikinci günüde araca geçen ve en hızlı 4.derecenin sahibi olan Polonyalı pilot, birçok kişiyi bu güzel performansıyla etkilemeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kubica şöyle konuştu.

“Tabii ki Formula 1 benim için çok özel bir seri ve burada yarışmayı çok isterim, ama bu olmadı diye de hayal kırıklığına uğrayacağımı düşünmüyorum.

“1 sene önce olsa böyle bir şansa bile sahip olacağımı düşünmezdim. Renault bana çok değerli bir hediye verdi ve onlara bunun için teşekkür etmem gerekiyor.

“Geride kalan 3 ayda kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum, ama bu yeterli olmayacaktır. Değişen kurallarla birlikte sporun fiziksel şartları her sene artıyor ve buna ayak uydurmak hiç kolay değil.

“Takımla birlikte testlerin ardından gösterdiğim performansı değerlendireceğiz. Bir şekilde kendime Formula 1’de bir rol yaratmak isterim, ama bunu saplantı haline getirmemeye çalışıyorum. Neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.