Kvyat: Yarışın ardından teste çıkmayı seviyorum

Daniil Kvyat, yarış hafta sonunun ardından aynı piste testlere çıkmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Kvyat: Yarışın ardından teste çıkmayı seviyorum Formula1

Testlerin ikinci gününde piste çıkan 54 tur atarak günü takım arkadaşının ardında 6.sırada tamamlayan Rus pilot, takım adına oldukça verimli bir günü geride bıraktıklarını ifade etti.

Testlerle ilgili açıklamalarda bulunan Kvyat şöyle konuştu.

“Testler çok güzeldi. Kısa süre de olsa araçla ilgili çok şey öğrenmeyi başardık ve bunları üstüne gitmeye devam edeceğiz. 

“Önümüzdeki yarışlarda daha iyi bir iş yapmak için bu testlerde elde ettiğimiz verileri en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Hafta sonunda yaşadığımız sıkıntılara cevap bulabilirsek, güzel sonuçların sayısı da artacaktır.

“Yarışın ardından aynı piste testlere çıkmak bence güzel bir şey. Birkaç gün önce yaşanan sorunları en iyi şekilde analiz edip, neleri doğru yapmanız gerektiğini daha iyi anlıyorsunuz. 
“Sezonun ilk yarısı gayet iyiydi ve yaz arasının tadını çıkarmayı hak ettiğimizi düşünüyorum. İyice dinlenip kalan yarışlar öncesinde hazır olmalıyız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.