Vettel: Mercedes ile aradaki hız farkını kapatacağız

Sebastian Vettel, Ferrari’nin hız olarak Mercedes’in gerisinde olduğunu, ama bu farkı kısa sürede kapatacaklarına inandığını söyledi.

Vettel: Mercedes ile aradaki hız farkını kapatacağız Formula1

Yaz arasına pilotlar şampiyonasında 14 puan farkla lider giren Alman pilot, bu avantajını sezon sonuna kadar koruyarak şampiyon olmak istediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Sezonun orta noktasını geçtik ve gayet iyi bir durumda olduğumuzu söylemeliyim. Şimdi önümüzde çok daha kritik yarışlar var ve bunlar öncesinde Mercedes’e mümkün olduğunca yakın olmalıyız.

“Macaristan’daki sezon içi testleri gayet verimli geçti. Aracımız oldukça iyi durumda, ama hala hız olarak Mercedes’in gerisindeyiz. Bu farkı önümüzdeki yarışlarda olabildiğince azaltmalıyız.

“Sorunsuz hafta sonları geçirdiğimiz takdirde bir şekilde istediğimiz sonucu alıyoruz. Dayanıklılık konusunda oldukça iyi durumdayız. Amacımız performansı arttırmak ve bunu da yapabilecek ekibe sahip olduğumuza inanıyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.