Ocon: Perez ile yarışırken daha dikkatli olmalıyız

Esteban Ocon, Macaristan Gp’sinde tekrar temas ettiği takım arkadaşıyla rekabet ederken artık daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Ocon: Perez ile yarışırken daha dikkatli olmalıyız Formula1

Startın ardından pozisyon savaşına giren ikili ilk viraja gelirken temas etmiş ve Fransız pilot, bu temasın genel olarak tüm yarışını kötü etkilediğini ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ocon şöyle konuştu.

“Artık bu tarz mücadelelerle ilgili daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. 

“Pist üstünde hiçbir araçla temas etmek istemezsiniz. Eğer bu araç takım arkadaşınıza aitse o zaman çok daha dikkatli olmak gerekiyor.

“Ben konuyla ilgili kendi payıma düşeni yapamaya hazırım. Umarım Sergio da bunula ilgili bir şeyler düşünür. Takım bize artık temas etmememiz gerektiğini söyledi ve ben de bu şekilde yarışacağım.

“İkimiz de profesyonel pilotlarız ve temasın bazı durumlarda kaçınılmaz olduğunu biliyoruz. Her temastan sonra birbirimizi yumruklamaya çalışmayacağız, ama kaçınılabilecek durumlarda daha dikkatli olmalıyız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.