Pirelli pilotların Belçika Gp’si seçimlerini açıkladı

Pirelli, pilotların Belçika Gp’si için seçtiği lastikleri açıklarken öndeki takımlar arasındaki farklılıklar dikkat çekiyor.

Pirelli pilotların Belçika Gp’si seçimlerini açıkladı Formula1

Mercedes pilotları 6 ve Ferrari pilotları ise 7 ultra yumuşak lastik seçiminde bulunurken öndeki en agresif strateji Red Bull’dan geldi.

Verstappen ve Ricciardo Belçika’daki yarış için tam 9 adet ultra yumuşak hamur tercih ederken sadece 1 tane yumuşak lastik seçtiler.

Vettel ve Raikkonen aynı sayıda yumuşak ve süper yumuşak lastikle yarış hafta sonuna gitmeyi planlarken, Mercedes pilotlarının bu tercihleri arasında farklılık göze çarptı. Bottas daha çok süper yumuşak hamur tercih ederken, Hamilton 1 set fazla yumuşak lastik seçti.

Yine agresif bir tercih yapan takımlardan biri olan McLaren-Honda takımı da 9 tane ultra yumuşak ile yarışa giderken, Williams pilotları biraz daha dengeli bir dağılım yaptılar.

Massa ve Stroll aynı tercihleri yaptığı yarış için 7 tane ultra yumuşak ve 5 adet süper yumuşak tercih edildiği göze çarptı.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.