Neale: Alonso’yu bırakmak istemiyoruz

Jonathan Neale, Fernando Alonso’yu takımda tutmak için elinden geleni yapacaklarını söyledi.

Neale: Alonso’yu bırakmak istemiyoruz Formula1

İspanyol pilot son olarak yaptığı açıklamada, yaz arasını seçeneklerini değerlendirmek için kullanacağını ifade ederken, McLaren-Honda’nın Eylül ve Ekim ayına kadar göstereceği gelişimin de kararında etkili olacağını ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Neale şöyle konuştu.

“McLaren’in geleceğinden oldukça umutluyum. Son 12 ayda birçok gelişme yaşadık ve şimdi ileri doğru adım atmaya hazırız.

“Son yarışta ne kadar başarılı olduğumuzu gösterdik. Tabii ki bunu sezon geneline yaymamız gerektiğinin farkındayız. Bu yüzden özellikle motor konusunda daha iyi duruma gelmeliyiz.

“2018 motoru için hala Honda ile görüşmelerimiz sürüyor. Kesin kararı henüz vermiş değiliz. 

“Fernando’nun bu takım için yaptıkları ortada. Her zaman tüm yeteneklerini piste dökerek takımı ileri taşımaya çalıştı. Onun gibi bir pilotla çalışmaya devam etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” 

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.