Horner: Tek turda öndekilerle arayı kapatıyoruz

Red Bull patronu Christian Horner, Ferrari ve Mercedes’i tek turda yakalamaya başladıklarını ve Renault’nun gelişiminin bunda etkili olduğunu söyledi.

Horner: Tek turda öndekilerle arayı kapatıyoruz Formula1

Mercedes ve Ferrari Q3’te farklı bir motor moduna geçerek rakipleriyle aradaki farkı birden arttırırken, Red Bull’dan da bununla ilgili bir atak geldi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Aracımız her yarışta çok daha iyi bir hale geliyor.

“Son Macaristan Gp’sinde de rekabetçi olabileceğimizi herkese göstermeyi başardık. İlk turdaki temas olmasaydı çok daha iyi bir sonuç alabilirdik.

“Yarış performansımız bu sene sıralama turuna göre hep daha iyiydi. Bu yüzden tek tur üzerine çalışmalarımızı arttırdık. Son yarışlarda da bu konuda daha iyi olduğumuza inanıyorum.

“Renault sürekli yeni şeyler deneyerek motoru daha iyi bir duruma getirmeye çalışıyor. Onların da yardımıyla ön gruba yaklaşarak sezon bitmeden tekrar yarış kazanmak istiyoruz. Bu hıza sahibiz, sadece biraz da şansa ihtiyacımız var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.