Lowe: Force India’yı takibi bırakmayacağız

Paddy Lowe, takımlar şampiyonasında Force India ile olan farkı kapatabileceklerine inandığını ve pes etmeyeceklerini ifade etti.

Lowe: Force India’yı takibi bırakmayacağız Formula1

Geride kalan yarışlar sonrasında Williams’ın 60 puan önünde 4.sırada yer alan Silverstone merkezli takım, iki pilotuyla birden düzenli olarak puan alarak sezonun ilk yarısını başarılı şekilde noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Macaristan’daki testlerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Burada aracı geliştirmek için önemli veriler elde ettik ve sezonun ikinci yarısında daha rekabetçi olmaya çalışacağız.

“4.’lük savaşının tam olarak bittiğini söyleyemem. Hala Force India’yı yakalayacağımıza olan inancım tam ve pes etmeden savaşmaya devam edeceğiz.

“Yol tutuşun yükse olduğu Monaco ve Singapur gibi pistlerde çok rekabetçi olamıyoruz. En azından Singapur’daki yarışa daha çok var ve o zamana kadar bu eksiğimiz üzerinde çalışacağız.

“Umarım her şey planladığımız gibi gider ve ikinci yarının başlamasıyla birlikte güçlü bir çıkış yapabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.