Kenan Sofuoğlu yeniden Kawasaki ile anlaştı

Dünya Supersport Şampiyonası'nda Kawasaki ile yarışan Kenan Sofuoğlu 2017 sezonu için yine Kawasaki takımında kalacak.

Kenan Sofuoğlu yeniden Kawasaki ile anlaştı Diğer Seriler

Sofuoğlu, gelecek sezon 2012 yılından beri yarıştığı Kawasaki'de kalacağını açıkladı. İngiltere'de yeni bir anlaşma yaptıklarını söyledi. 

"Gelecek sezon da Kawasaki'de yarışmaya devam edeceğim. Hem ben hem de takımın birlikte çalışmaya devam etmek istiyorduk ve anlaşmaya vardık. Bana iyi imkanlar sunuyorlar. Takım olarak güzel şeyler başardık ve yedinci sezonda da birlikte çalışmaya karar verdik. 

"Benim ilk şartım takımda bir Türk'ün yarıştırılmasıydı ve takımın Superstock 1000'deki motorunu Toprak Razgatlıoğlu'nun kullanmasına karar verildi. İkimizin sözleşmesi de 2 yıllık ama seneye mayıs ayında durum tekrar gözlemlenerek yeni bir sözleşme yapılacak."

TurkF1.com platformu üzerinden wec, wrc, formula e, rallycross ya da diğer popüler seriler hakkında en güncel haberlere ulaşabilir yarış, pist ve pilotlar hakkında her türlü bilgiyi edindiğiniz gibi yarış izle kategorisi sayesinde geçmiş yarışları izleyebilirsiniz. Türkiye çapında en güncel motorsport haberlerini sitemizden edinmek ve yarışları takip edebilmek için bizden ayrılmayın. TurkF1.com Tr bazlı bir motorsporları medya kuruşudur.

Emre Şara

Emre Şara / Arşiv

Tüm Yazıları

Sitenin bir diğer kurucusu olan Emre Şara Yayın kordinatörü ve sistem uzmanı olarak çalışmaktadır. Kendisi Formula 1 WRC ve otomobil tutkunu olduğu için bu konularda siteye haber girişide yapmaktadır. Bugüne kadar internet medyası ve bilişim sektörlerinde çalışmış olan Emre Şara aynı zamanda Yazılım Mühendisidir.