Hamilton: Çok puan kaybettik

Lewis Hamilton yaz arasına kadar olan bölümde Ferrari’ye göre çok daha fazla puan kaybettiklerini ve bunu ikinci yarıda telafi etmeleri gerektiğini söyledi.

Hamilton: Çok puan kaybettik Formula1

Takımlar şampiyonasını Ferrari’nin 39 puan önünde lider götüren Mercedes’te buna rağmen kaçan puanlar bir hayli can sıkmışa benziyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Yaz arasının en doğru yerde geldiğini düşünüyorum. Macaristan’dan hız olarak Ferrari’nin gerisinde olabileceğimizi biliyorduk. Bu yüzden sonucun moralimizi çok bozmasına izin vermemeliyiz.

“Takımdaki herkes fiziksel ve zihinsel olarak şampiyonluk için elinden geleni yapıyor. Oldukça kararlı şekilde çalışmaya devam ediyoruz ve gidişattan memnunuz.

“Hala takımlarda lider olsak da Ferrari’ye göre puanlardan çok daha çabuk vazgeçtiğimizi düşünüyorum. Bu konuda biraz daha inatçı olmayı başarırsak daha kolay bir sezon geçirebiliriz.

“Şampiyonluğa inanıyoruz. İki kulvarda da şansımız sürüyor ve her şey bitmeden pes etmek gibi bir niyetimiz yok.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.