Vandoorne: En iyi 4.takım olmalıyız

Stoffel Vandoorne, yaz arasına iyi bir giriş yaptıklarını, ama hala istedikleri yerde olmadıklarını ifade etti.

Vandoorne: En iyi 4.takım olmalıyız Formula1

Sezon içinde en hızlı 4.takım olmayı hedeflediklerini belirten Belçikalı pilot, bunun için daha çok çalışıp, istikrarlı olmak zorunda olduklarını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vandoorne şöyle konuştu.

“Macaristan’da çok iyi bir sonuç almayı başardık. Neyse ki geri kalan yarışlarda da en az birkaç kere bu sonucu alabileceğimiz yarışlar olacak. Bu fırsatları iyi değerlendirmeliyiz.

“Sene başında çok sayıda dayanıklılık sorunu yaşadığımız için önemli puanlardan olduk. Bunlar sezon sonunda bize çok pahalıya mal olabilir, ama biz yine de elimizden geleni yaparak kalan yarışlarda güçlü olmaya çalışacağız.

“Her hafta hem takım olarak hem de bireysel olarak daha iyiye gittiğimizi düşünüyorum. Umarım bu ritmi bozmayız ve sezonu olabildiğince güçlü şekilde noktalayabiliriz.

“Kalan yarışlardaki amacımız en hızlı 4.takım olabilmek. Bunun zor olduğunu biliyoruz, ama bu potansiyelimiz var.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.