Wolff Bottas ile ilgili kararı Singapur’a kadar vermek istiyor

Mercedes patronu Toto Wolff, sene sonunda sözleşmesi bitecek olan Valtteri Bottas ile ilgili kararı en geç Singapur’a kadar vermek istediklerini ifade etti.

Wolff Bottas ile ilgili kararı Singapur’a kadar vermek istiyor Formula1

Takımla bir yıllık sözleşmesi buluna Fin pilot, geride kalan yarışlarda oldukça iyi bir iş çıkarmış ve 2 de yarış kazanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Yaz arasına girdik ve kontrat görüşmelerini düşünmek için daha iyi zaman aralığı olabileceğini düşünmüyorum. Valtteri ile konu hakkında Macaristan Gp’si öncesi bir görüşmemiz oldu, ama henüz kesinleşen bir durum yok.

“Muhtemelen en geç Singapur Gp’si öncesinde bir açıklama yapmış oluruz. Bizim için de çok zorlu bir süreç olacak. Valtteri geride kalan yarışlarda harika bir iş yaptı ve onuna çalıştığımız için çok mutluyuz.

“Dünya şampiyonu Rosberg’in yerine takıma gelmek onun üstünde biraz baskı oluştursa da o bununla çok iyi mücadele etti ve gayet iyi işler yaptı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.