Horner Renult’nun daha çok hızlanacağını düşünmüyor

Red Bull patronu Christian Horner, Renault’nun sene başından bu yana iyi bir gelişim gösterdiğini, ama daha fazla hızlanacağına inanmadığını söyledi.

Horner Renult’nun daha çok hızlanacağını düşünmüyor Formula1

Takımlar şampiyonasında rahat şekilde 3.sırada bulunan Milyon Keynes merkezli takım, Ferrari ve Mercedes’ten hız olarak geride kaldığı için yarışlarda galibiyet için mücadele etmekte zorlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Aracımız her hafta sonunda çok daha güçlü bir hal alıyor, ama hala istediğimiz noktadan çok uzaktayız.

“Sene başında Ferrari gibi bir gelişim gösterip şampiyonluk için savaşmak istiyorduk, ama işler istediğimiz gibi gitmedi ve rakiplerimizin gerisinde kaldık.

“Motor anlamında Renault her ne kadar iyi bir iş yapmış olsa da bunu daha ileriye taşıyacağını düşünmüyorum. Bu yüzden aracı daha hızlı hale getirmenin yollarını bulmalıyız.

“Önümüzde daha çok çok sayıda yarış var ve kazanmak için kendimize fırsat yaratmaya çalışacağız. Umarım sorunsuz yarışlar çıkarır ve istediğimiz sonuçları alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.