Steiner Formula E’yi tehdit olarak görmüyor

Haas patronu Guenther Steiner, Formula 1’in hala motor sporlarındaki en üst seviye olduğunu ve Formula E’nin gerisinde kalacağını düşünmediğini söyledi.

Steiner Formula E’yi tehdit olarak görmüyor Formula1

Formula E’nin gösterdiği gelişimi de takdir ettiğini ifade eden Steiner, son olarak Mercedes’in de sporda yer alacak olmasının kendilerinde endişe yaratmadığını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Steiner şöyle konuştu.

“Formula E son zamanlarda oldukça yükselişte ve gerçekten heyecan verici bir seri.

“Yine de Formula 1 hala motor sporlarında en üste yer alıyor ve bunun kısa ve orta vadede çok değişeceğine inanmıyorum.

Herkes gelişen teknolojiyle birlikte elektrikli serilerin bir parçası olmak istiyor. Bizim henüz bununla ilgili bir çalışmamız yok.

“Eğer Formula E’yi bir tehdit olarak görseydik motorları bu şekilde geliştirir ve rekabetin içine girerdik. Şu an için bence sporun gidişatı gayet güzel. Yeni yönetimle birlikte taraftarların da spora katılımı arttı ve her şey daha eğlenceli hale geldi.

“Motor sporlarında çok sayıda heyecan verici seri olması seyirciler için harika olur. Bu yüzden Formula E’nin gelişim göstermesinden dolayı mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.