Formula 2 Sezon Arası Değerlendirme

Formula 1'den önceki basamak olarak görülen Formula 2'de de sezon arası verilmiş durumda.

Formula 2 Sezon Arası Değerlendirme Diğer Seriler

Şampiyona lideri Prema pilotu Charlec Leclerc sezonu açık ara domine etmeye devam ediyor ve aynı zamanda bir sezonda en çok pol pozisyonunda başlama rekorunu elinde bulunduruyor.

Fakat ikincilik için Oliver Rowland ve Artem Markelov arasında kıran kırana bir mücadele var. Hatta bu mücadele Macaristan'da piste taşmış ve Markelov'un kaza yapıp yarış dışı kalmasına sebep olmuştu.

Kanadalı pilot Nicholas Latifi ise bu ikiliyi dördüncü sıradan takip ediyor ve geçen sezona göre performansını arttırmış durumda.

Performansını arttıran bir diğer pilot ise Luca Ghiotto. Ghiotto'nun artan performansı ona Williams'ta test imkanı verdi. Ghiotto bu sezon tüm yarışları tamamladı.

Ghiotto gibi sezonun tüm yarışlarını tamamlayan bir diğer isim Nobuharu Matsushita altıncı sırada.

Sezona Bahreyn'de podyumla başlayıp sonrasında ufak bir düşüş yaşayan Norman Nato şampiyonada yedinci sırada bulunuyor.

Çaylak pilotlardan Nyck de Vries ve Alexander Albon sezon arasına sırasıyla sekizinci ve dokuzuncu sırada girdiler.

İlk onu tamamlayan Jordan King ise düzenli puan serisini devam ettiremedi.

Şampiyonada on birinci sırada bulunan Gustav Malja ise Ghiotto ve Matsushita gibi tüm yarışları tamamladı.

Antonio Fuoco bir podyum ile on ikinci sırada bulunuyor.

Sezona Trident takımında başlayıp Rapax takımına geçen Sergio Canamasas ise Monako'daki geçişleriyle her zamanki gibi padokta adını söz ettirmeye devam ettirdi.

Fakat defansif sürüşü sayesinde Silverstone'da her iki yarışta da puan çıkartmayı başardı. Canamasas şampiyonada on üçüncü sırada.

Yeri Canamasas ile değiştirilen Johnny Cecotto Jr ise sakatlığından dolayı yarışamıyor. Buna rağmen Venezuelalı pilot şampiyonada bir podyum ile on dördüncü sırada bulunuyor.

Ralph Boschung bu sezon iki sefer ilk çizgiden başlamasına rağmen onları galibiyete veya çeviremedi ve on beşinci sırada sezon arasına girdi.

Bakü'de Alexander Albon'un  yerine yarışan Renault Sport F1 yedek pilotu Sergey Sirotkin her iki yarışta aldığı puanlarla on altıncı sıradaki konumunu sürdürüyor.

Sirotkin'in sezonun devamında yarışıp yarışmayacağı henüz kesinleşmiş değil.

Tüm yarışları tamamlayan dört pilottan birisi olan Sean Gelael ise üç puanla on yedinci sırada bulunuyor.

Sezonun ikinci yarısında yarışacak olan Haas geliştirme pilotu Santino Ferrucci ise iki puanla on yedinci sırada. Ferrucci'nin sonraki yarışlarda puan alması bekleniyor.

Louis Deletraz son yarışta aldığı ilk ve tek puanıyla on sekizinci sırada.

Tam zamanlı yarışan Sergio Sette Camara, Robert Vişoiu ve Nabil Jeffri puansız olarak devam ediyorlar.

Bartu Hunduroğlu

Bartu Hunduroğlu / Editör

Tüm Yazıları

Bartu Hunduroğlu sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup tüm serileri takip etmektedir. Kendisi Formula dışındaki serilerden sitemize haber girişi yapmaktadır. An itibari ile İstanbul Aydın Üniversitesi İspanyolca Çevirmenlik bölümünde okumaktadır.