Avrupa Şampiyonası liderlikleri devam ediyor

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı 04-05 Ağustos tarihlerinde Polonya’nın Rzeszow şehrinde gerçekleşti.

Avrupa Şampiyonası liderlikleri devam ediyor Diğer Seriler

38 ekibin katılımı ile 619.91 kilometrelik asfalt parkurda koşulan Rzeszow Rallisi’nde ülkemizi Castrol Ford Team Türkiye adına Fiesta R5 ile Murat Bostancı-Onur Vatansever ve Fiesta R2T ile Buğra Banaz-Burak Erdener temsil ettiler.

27 ekibin finişe ulaşabildiği zorlu ralli sonunda Murat Bostancı genel klasmanda 14. sırada finişe ulaşırken, Buğra Banaz da genel klasmanda 21. ve ERC3 klasmanında da 5. sırada yer aldı.

Bu sonuçların ardından Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonası’nda 127 puanla liderliğini sürdürürken, Buğra Banaz-Burak Erdener ekibi de Avrupa Ralli Şampiyonası ERC3 kategorisinde ilk sıradaki yerlerini korudular.

Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonası Puan Durumu

1. Castrol Ford Team Türkiye - Türkiye - 127

2. Opel Junior Team - Almanya - 83

3. Lotos Rally Team - Polonya - 78

4. Sports Racing Technologies - Letonya - 62

5. Peugeot Rally Academy - İspanya - 51

Avrupa Ralli Şampiyonası ERC3 Puan Durumu

1 Buğra BANAZ - Türkiye - 91

2 Chris INGRAM - İngiltere - 81

3 Jari HUTTUNEN - Finlandiya - 73

4 Umitcan OZDEMIR - Türkiye - 67

5 Aleks ZAWADA - Polonya - 60

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.