Tost: Kvyat’ın daha disiplinli olması gerekiyor

Toro Rosso patronu Franz Tost, Daniil Kvyat’ın kalan yarışlarda biraz daha disiplinli olması ve yarıştan men edilme cezası almaması gerektiğini söyledi.

Tost: Kvyat’ın daha disiplinli olması gerekiyor Formula1

Rus pilotun yarışlardaki hızından memnun olduğunu da dile getiren Tost, bununla birlikte aldığı cezalardan dolayı bir yarıştan men edilmeyle karşı karşıya olan pilotunun daha disiplinli olması gerektiğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tost şöyle konuştu.

“Daniil yarış hafta sonlarında oldukça hızlı ve güzel işler yapabiliyor. Bazense startların ardından çok sabırsız davranıp basit hatalar yapıyor, bunlar kabul edilemez şeyler.

“Onun başarılı olmak istediğini ve bunun için çok çalıştığını biliyorum. Sabırsızlığı da biraz bundan kaynaklanıyor, ama kalan yarışlarda biraz daha dikkatli olmazsa men edilme cezası alabilir. Bunun olmasını istemiyoruz.

“Bunun dışında Daniil ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Bize araçla ilgili çok iyi geri dönüş yapıyor ve performansı da yüksek. Umarım bu sıkıntıyı da atlatırız ve işler daha iyiye gider.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.