Brown Alonso’nun Singapur’da yarışmayacağı iddialarını yalanladı

McLaren-Honda patronu Zak Brown, Fernando Alonso’nun yeni bir Indy macerası yaşayıp Singapur’da yarışmayacağı yönünde çıkan haberleri yalanladı.

Brown Alonso’nun Singapur’da yarışmayacağı iddialarını yalanladı Formula1

Takım İspanyol pilot Monaco Gp’sinde bir kerelik izin vermiş ve sonuç yine Honda motorunun Alonso’yu yarı yolda bırakmasıyla değişmemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brown şöyle konuştu.

“Bu çıkan haberler kesinlikle çılgınca. 

“Fernando’nun sene içinde bir kez Indy’de yarışmasına izin verdik ve bunu tekrarlamayı düşünmüyoruz. Zaten kendisinin de takımdan böyle bir talebi olmadı. Çıkan haberler yalandan ibaret.

“Singapur’da güçlü bir sonuç almayı bekliyoruz. Karakteristik olarak bize çok uyan bir pist ve başarılı olmak için her şeyi yapacağız. Umarım herhangi bir sorunla karşılaşmadan sezonu oldukça yukarılarda bitirebiliriz.

“Bu sezon sonuna kadar en hızlı 4.takım olmak istiyoruz. Bu hıza sahibiz. Motoru da geliştirebilirsek her şey daha iyi olacaktır.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.